Athena Farrokhzad ile Oyun Yazarlığı Atölyesi - 28 Kasım
Athena Farrokhzad ile Oyun Yazarlığı Atölyesi - 28 Kasım

Athena Farrokhzad ile Oyun Yazarlığı Atölyesi (28 Kasım)

  BAU Konservatuvar

  12.00 - 14.00

Oyunlarında savaş, göç ve ırkçılık konularında şiddet, dil, tutku ve miras üzerine odaklanan Tahran doğumlu şair, oyun yazarı, çevirmen ve edebiyat eleştirmeni Athena Farrokhzad oyun yazarlığına giriş seviyesinde bir atölye verecek. 


*Bu etkinlik, “Athena İstanbul’da” projesi kapsamında İsveç Sanat Konseyi’nin değerli katkılarıyla İsveç İstanbul Başkonsolosluğu iş birliğinde düzenlenmektedir. 

This event is funded by Swedish Arts Council and organized in collaboration with Consulate General of Sweden in Istanbul within the frame of the Project titled “Athena in Istanbul”.

* Yeni Metin Atölyeleri 2021 katılımcılarına ücretsizdir.

_________________________________________________________________

                            


Athena Farrokhzad

Athena Farrokhzad; şair, oyun yazarı, çevirmen ve edebiyat eleştirmenidir. 1983 yılında Tahran'da doğdu, Göteborg'da büyüdü ve İsveç'in Stockholm şehrinde yaşıyor. 2013 yılında Vitsvit (White Blight, 2015) adlı şiir koleksiyonunu yayınladı. Romen şair Svetlana Cârstean ile birlikte yazdığı ikinci kitabı Trado (2016) Romanya Kültür Radyosu Ödülü'ne layık görüldü ve son şiir koleksiyonu I rörelse 2019'da yayınlandı. Athena’nın çalışmalarında; şiddet, dil, arzu, miras, devrim, savaş, göç ve ırkçılık konularını yer alır. Athena  aynı zamanda Biskops-Arnö yazarlık okulunda şiir ve teori dersleri veriyor ve Marguerite Duras, Juliana Spahr, Audre Lorde ve Adrienne Rich gibi yazarların çalışmalarını İsveççeye çevirmiştir. Oyunları İskandinavya'da birçok tiyatroda sahnelendi. Athena, DAAD Berlin Sanatçıları Programının 2021 konuğudur.SAHNEYİ KEŞFET!


Whatsapp Teknik Destek Hattı
Tel. No: +90 535 826 36 51
YENİPERFORM © 2020. Tüm hakları saklıdır.
“Digital Perform projesi, Almanya Dışişleri Bakanlığı, Goethe-Institut ve ortakları tarafından Uluslararası Yardım Fonu kapsamında desteklenmektedir. www.goethe.de/relieffund
Whatsapp Teknik Destek Hattı Tel. No: +90 535 826 36 51
Bu site SIM Creative&Digital tarafından hazırlanıştır.