Tiyatro Tekniği ve Işık Tasarımı
Tiyatro Tekniği ve Işık Tasarımı

GalataPerform, Yeni Metin Projesi kapsamında Dijital Eğitim Modeliyle İspanya, Norveç, Romanya, Fransa ve İşveç’ten ve Türkiye’den oyun yazarları, yönetmenler ve eğitmenlerin katılımıyla 6 ay sürecek atölyeler düzenliyor. 

Şubat 2021 itibariyle başlayan atölyeler 6 ay devam edecek Tiyatro Tekniği ve Işık Tasarımı Atölyesi kapsamında katılımcılar tiyatro tekniği, ışık tasarımı ve dramaturjisi alanlarında kendilerini geliştirme fırsatı bulacaklar. 

Atölyelere katılımcıları haftada bir gün çevrimiçi araçlar üzerinden GalataPerform’un eğitmen kadrosuyla çevrimiçi eğitimler alacaklar. İngiltere’nin LAMDA Üniversitesinde Tiyatro Tekniği bölümünden mezun olan Işık Tasarımcısı Ayşe Sedef Ayter’in liderliğindeki programda ayrıca katılımcıların tiyatro tekniği bilgisi, ışık dramaturjisi ve tiyatro tekniği tarihi öğrendiği dersler yer alacak. 

Atölyeler üç aşamalı gelişecek;

1) Okuma listesiyle programa başlayacak katılımcılar çevrimiçi derslerde tiyatro tekniği tarihi ve teorisi, ışık dramaturjisi alanlarında kendilerini geliştirme fırsatı bulacaklar.

2) Bu süreç devam ederken alanda staj yapma fırsatı bulacaklar. 

3) Son aşama olan 2021 yaz başında ise, şehir dışında, 10 günlük bir yüz yüze eğitim kampına katılacaklar. Bu kamp sürecinde katılımcılar eğitmenlerle yüz yüze eğitim yapma fırsatı bulacaklar, oyun okumalarına katılacaklar ve diğer atölyelerle beraber pratik derslere dahil olacaklar. 

Atölye Eğitmeni

Ayşe Sedef Ayter (Işık Tasarımcısı) 

Misafir Eğitmenler

Alandan yönetmen ve tasarımcılar misafir eğitmen olarak atölye programına dahil olacaklar. 

Detaylı bilgi ve kayıt için: yenimetin@galataperform.com

SAHNEYİ KEŞFET!


Whatsapp Teknik Destek Hattı
Tel. No: +90 535 826 36 51
YENİPERFORM © 2020. Tüm hakları saklıdır.
Bu site SIM Creative&Digital tarafından hazırlanmıştır.