Yönetmenlik Atölyesi
Yönetmenlik Atölyesi

GalataPerform, Yeni Metin Projesi kapsamında Dijital Eğitim Modeliyle İspanya, Norveç, Romanya, Fransa ve İşveç’ten ve Türkiye’den oyun yazarları, yönetmenler ve eğitmenlerin katılımıyla 6 ay sürecek atölyeler düzenliyor. 

Şubat 2021 itibariyle başlayan atölyeler 6 ay devam edecek Tiyatro Yönetmenliği Atölyesi kapsamında katılımcılar bilgi, teorik ve pratik alanlarında kendilerini geliştirme fırsatı bulacaklar. 

Atölyelere katılacak yönetmen adayları haftada bir gün çevrimiçi araçlar üzerinden GalataPerform’un eğitmen kadrosuyla çevrimiçi eğitimler alacaklar. GalataPerform’un genel sanat yönetmeni yazar, yönetmen ve oyuncu Yeşim Özsoy’un ana dersleri verdiği programda ayrıca katılımcıların tiyatro bilgisi, dramaturji ve tiyatro tarihi öğrendiği dersler yer alacak. 

Atölyeler üç aşamalı gelişecek;

1) Okuma listesiyle programa başlayacak katılımcılar çevrimiçi derslerde dramaturji, tiyatro tarihi, yönetmenlik tarihi ve teorisi alanlarında kendilerini geliştirme fırsatı bulacaklar.

2) Bu süreç devam ederken alanda staj yapma fırsatı bulacaklar. 

3) Son aşama olan 2021 yaz başında ise, şehir dışında, 10 günlük bir yüz yüze eğitim kampına katılacaklar. Bu kamp sürecinde katılımcılar eğitmenlerle yüz yüze eğitim yapma fırsatı bulacaklar, oyun okumalarına katılacaklar ve diğer atölyelerle beraber pratik derslere dahil olacaklar. 


Yeşim ÖZSOY

Yazar/yönetmen/oyuncu Yeşim ÖZSOY yurt içinde ve dışında farklı festivallerde ve etkinliklerde oyunları sahnelenen, oyunları farklı dillere çevrilen, Amerika’da Northwestern Üniversitesi Gösteri Sanatları Araştırmaları’nda yüksek lisans yapmış, Columbia Üniversitesi Tiyatro Tarihi ve Teorisi derslerinin yanı sıra Sarah Lawrence College’da Oyunculuk, Yazarlık ve Yönetmenlik Uygulamalı lisans eğitiminden dersler almış, Boğaziçi Üniversitesi ve Studio Oyuncularında eğitmenlik yapmış çok yönlü, Afife ödüllü bir sanatçı.

Yurtiçinden Misafir Eğitmenlerle Atölyeler

Berfin Zenderlioğlu, Serkan Salihoğlu gibi yönetmenler misafir eğitmen olarak atölye programına dahil olmuştur. 

Yurtdışından Misafir Eğitmenlerle Atölyeler

Bu sene programa dahil olacak yabancı eğitmenler İspanya, Norveç, Romanya, Fransa ve İşveç’ten seçilecek. İlerleyen zamanda ilan edilecek yabancı eğitmenler programın önemli bir parçası. Geçtiğimiz yıllarda bu kapsamda Yeni Metin Atölyelerinde Frederik Brattberg, Marilia Samper, Iona Paun, Helena Tornero, Gianina Carbunariu ve Carles Batlle ders verdi. 

Detaylı bilgi ve kayıt için: yenimetin@galataperform.com

SAHNEYİ KEŞFET!


Whatsapp Teknik Destek Hattı
Tel. No: +90 535 826 36 51
YENİPERFORM © 2020. Tüm hakları saklıdır.
Bu site SIM Creative&Digital tarafından hazırlanmıştır.