''Saçlarımın ne zaman dökülmeye başladığını biliyor musun? Buraya havaalanına vardığım gün. Kalacağım yurdun adresini evde unutmuştum. Pasaport ve kimliğimi kontrol etmek için beni bir saat gümrükte tuttular. Beni geri yollayacaklar diye düşündüm. İşte saçlarım o zaman dökülmeye başladı.''

KEBAP

GİANİNA CARBUNARİU

Kitabın Adı: Kebap 

Yazar: Gianina Carbunariu 

Çeviren: Şeila Çelik / Erkut Tokman 

Kitabın Orijinal Adı: Kebab 

Yayın Hakları: © GalataPerform / Yeni Metin 2021 © Habitus Yayıncılık, 2021

Editör: Ferdi Çetin 

Kapak Tasarım: Ahmet Söğütlüoğlu 

ISBN: 978-605-4630-87-5

Sertifika No: 18067 

e-posta: info@habituskitap.com web: www.habituskitap.com

Gianina Carbunariu,  Yazar 1977’de Romanya’da doğdu. Fransız ve Romen edebiyatı okuduktan sonra, yönetmenliğe başladı. 2002 yılında çeşitli yönetmenlerle oyun yazarları ve yönetmenlerin bir arada oluşturduğu DramAcum projesine başladı ve bu proje ile Romanya Uluslararası Tiyatro Eleştirmenleri Birliği (AICT) ödülünü aldı. 2004’te Londra’daki Royal Court Tiyatrosu’nun Uluslararası Oyun Yazarlığı Programı’na katıldı. Kebap adlı oyununu bu süreçte geliştirdi. 2014 yılında dünyaca ünlü Uluslararası Avignon Tiyatro Festivali’nde Solitaritate adlı oyunuyla yer aldı.

Erkut Tokman, Çevirmen, Şair ve editör. Birçok şairden yaptığı çeviriler Türkiye’nin önde gelen edebiyat dergilerinde yayımlandı. Boğaziçi Üniversitesi’nde şiir çevirisi üzerine dersler vermektedir. 2019 yılında İtalyan Kültür Bakanlığı tarafından ödüle layık görüldü. Aralarında Orhan Pamuk, Adonis, Joyce Carol Oates ve Aslı Erdoğan’ın da bulunduğu bir dizi yazarla söyleşiler gerçekleştiren Tokman, Türkiye Kültürlerarası Çeviri ve Şiir Akademisi’nin başkanlığını yürütmektedir.

Şeila Çelik, Çevirmen, (1980) Romanya’da doğdu. Köstence Üniversitesi Dil ve Edebiyat Fakültesi Romence-Türkçe bölümünden mezun oldu. Yüksek lisansını Bükreş Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İletişim ve Halkla İlişkiler bölümünde bitirdi. Türkçe öğretmenliği yaptı. 2008-2010 yılları arasında Romanya’nın Kültür Bakanlığı’nda çalıştı. 2010-2012 yılları arasında CSN Meridian Sendikası’nda, Sosyal Diyalog alanında Avrupa Birliği projesinde etkinlik koordinatörü olarak çalıştı. İstanbul Dimitrie Cantemir Romen Kültür Merkezi’nde proje koordinatörü olarak görev almaktadır.

GİŞEYİ KEŞFET


Whatsapp Teknik Destek Hattı
Tel. No: +90 535 826 36 51
YENİPERFORM © 2020. Tüm hakları saklıdır.
“Digital Perform projesi, Almanya Dışişleri Bakanlığı, Goethe-Institut ve ortakları tarafından Uluslararası Yardım Fonu kapsamında desteklenmektedir. www.goethe.de/relieffund
Whatsapp Teknik Destek Hattı Tel. No: +90 535 826 36 51
Bu site SIM Creative&Digital tarafından hazırlanıştır.