Oyun Yazarlığı Masası
Oyun Yazarlığı Masası

Oyun Yazarları Masası kapsamında katılımcılar, aylık olarak düzenlenen atölyeler, okumalar ve geri bildirimler üzerinden oyun metinlerini geliştirirken ayrıca tiyatro profesyonelleri ile bir araya gelme fırsatı yakalayacaklar. Hazırlanan Dijital Eğitim Modeli kapsamında planlanan çalışmalar aracılığıyla oyun yazarlarının yapı ve içerik bakımından özgün tiyatro metinleri ortaya çıkarması hedefleniyor. 

 Oyun Yazarları Masası, Yeni Metin Oyun Yazarlığı Atölyesine katılmış ya da öncesinde en az bir oyun metni tamamlamış veyahut üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş oyun yazarlarının katılımına açıktır.

ATÖLYE PROGRAMI

-Çarşamba 19.30-22.30 Zoom dersleri

-20 Adet Oyun Metni Seçkisi 

-Danışmana Sor süreci

Süre:

11 ay

Ücret:

Yıllık Üyelik: 3.600 TL (KDV Dahil)

Aylık Üyelik: 400 TL (KDV Dahil)

Başvuru:

Detaylı bilgi ve kayıt için: yenimetin@galataperform.com adresine mail gönderebilirsiniz.


Yeşim ÖZSOY

Yazar/yönetmen/oyuncu Yeşim ÖZSOY yurt içinde ve dışında farklı festivallerde ve etkinliklerde oyunları sahnelenen, oyunları farklı dillere çevrilen, Amerika’da Northwestern Üniversitesi Gösteri Sanatları Araştırmaları’nda yüksek lisans yapmış, Columbia Üniversitesi Tiyatro Tarihi ve Teorisi derslerinin yanı sıra Sarah Lawrence College’da Oyunculuk, Yazarlık ve Yönetmenlik Uygulamalı lisans eğitiminden dersler almış, Boğaziçi Üniversitesi ve Studio Oyuncularında eğitmenlik yapmış çok yönlü, Afife ödüllü bir sanatçı.

Ferdi ÇETİN

İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Anabilim Dalı’nda doktora eğitimini tamamlayan Ferdi Çetin, GalataPerform bünyesinde dramaturg ve “Proje Direktörü” olarak çalışmaktadır. Çetin’in Evimizi Böyle Yaktım isimli öykü kitabı Yapı Kredi Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Çetin aynı zamanda “Hafızasını Kaybeden Müzeden Bir Traktöre Mektuplar” oyunun yaratıcı ekibi ba- tiyatro’nun kurucularından biri ve yazarıdır.

Ozan Ömer AKGÜL

Yeni Metin Yeni Tiyatro atölyelerinde eğitmenlik, “Eğitim ve İçerik Sorumlusu” olarak çalışan yazar ve dramaturg Ozan Ömer Akgül, İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Anabilim Dalı’nda doktora eğitimini sürdürmekte ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak akademik kariyerine devam etmektedir. Aynı zamanda Tiyatro Eleştirmenleri Birliği yönetim kurulu üyesi ve Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nde jüri üyeliği görevlerini de sürdürmektedir. Akgül’ün akademik yazıları, eleştirileri ve öyküleri çeşitli mecralarda ve Ölüm Tarlaları, Melekler Düşerken ve Doğum adlı üç oyunu Toplu Oyunları-1 başlığıyla Mitos Boyut Yayınları tarafından yayımlanmıştır.

Yurtiçinden Misafir Eğitmenlerle Atölyeler

Bu sene program kapsamında Yeni Metin Atölyeleri’nde Ahmet Sami Özbudak, Murat Mahmutyazıcıoğlu, Okan Urun ders veriyor. 

Yurtdışından Misafir Eğitmenlerle Atölyeler

Bu sene programa dahil olacak yabancı eğitmenler İspanya, Norveç, Romanya, Fransa ve İşveç’ten seçilecek. İlerleyen zamanda ilan edilecek yabancı eğitmenler programın önemli bir parçası. Geçtiğimiz yıl bu kapsamda Yeni Metin Atölyelerinde Frederik Brattberg, Marilia Samper, Iona Paun, Helena Tornero, Gianina Carbunariu ve Carles Batlle ders verdi.


SAHNEYİ KEŞFET!


Whatsapp Teknik Destek Hattı
Tel. No: +90 535 826 36 51
YENİPERFORM © 2020. Tüm hakları saklıdır.
Bu site SIM Creative&Digital tarafından hazırlanmıştır.